Extraligové zajímavosti 

 

 


„Janeba“ jen tak končit nebude

logo Pardubice    Ačkoli mu bude 26. prosince už jednačtyřicet let, není příliš pravděpodobné, že by se Metuzalém hokejové extraligy chystal do sportovního důchodu. V předehrávaném utkání 34. kola v pražské Paegas aréně sice na ledě tentokrát příliš nevyčníval, dokonce si v občas emotivním duelu ani příliš „nepopovídal“ s hlavním rozhodčím, ale chuť do hokeje z něj očividně nevyprchala.

Úsměv Oty Janeckého    Jsem rád, že jsme vyhráli 2:1, ale jinak jsem utkání nijak zvlášť neprožíval, bral jsem ho jako každý jiný zápas. A to přesto, že v utkáních se Spartou je vždy cítit určitá vzájemná rivalita,“ svěřil se nám Otakar Janecký cestou z kabiny k autobusu. Také odpověď na otázku, proč hrají „Pardubky“ dobře a na špici tabulky, bral dost na lehkou váhu. „Nejsem trenér, abych se pouštěl do nějakých rozborů, možná za dva roky, až se jím stanu, se mne na to můžete zeptat znovu,“ řekl s kamennou tváří, ale přesto v žertu, aby vzápětí dodal: „Zkrátka hrajeme dobře. I když já sám jsem z toho byl dnes pořádně utahaný. Jsem krátce po nemoci, ještě dobírám antibiotika a tak jsem při hře ´cítil´ plíce,“ řekl pardubický veterán, kterému se v úvodu letošní sezóny, stejně jako na počátku té minulé, a první tuzemské po dekádě strávené na finských kluzištích, zatím příliš nedaří střelecky. „Od toho, aby dávali góly, jsou naštěstí v mužstvu jiní, a já jsem spokojený, když si do statistik zapíšu alespoň nějaké ty nahrávky,“ tvrdí 180 centimetrů vysoký a 96 kilogramů vážící útočník, jehož bilance v ročníku 2000/2001 byla následující: 48 utkání v základní části, 10 gólů a 29 asistencí. V play off 7 zápasů a šest přihrávek. Dnes už je jisté, že ani tentokrát si až do začátku vyřazovacích bojů nezahraje víckrát než před rokem – na konci minulého týdne mu totiž vypršel trest, který si vysloužil nemístnými řečmi s hlavním rozhodčím v utkání proti Plzni. Verdikt disciplinární komise zněl – stop na čtyři zápasy. 

    Je to smutné, ale tento vynikající hokejista na sebe zatím zdaleka nejvíce upozornil nikoliv elegantním bruslařským stylem či inteligentní hrou, ale hodně ostrým výrokem na adresu mužů v pruhovaném, vysílaným „na živo“ do všech hokejových domácností v magazínu Buly krátce poté, co letos na jaře nepřešly Pardubice do semifinále play off přes Vítkovice. Zdá se, že Otakar Janecký ale bude mít ještě dost příležitostí k tomu, aby tuto pihu na svém renomé vyretušoval. „Je sice předčasné polemizovat, zda se na konci sezóny rozloučím s hokejem nebo ne, ale právě teď se ani trochu necítím na to, abych končil! Navíc jsem dostal zajímavou nabídku vrátit se do Skandinávie, tentokrát na angažmá do Švédska,“ prozradila na sebe osobnost pardubického mužstva. V této souvislosti se sluší dodat, že jedním z veřejně známých důvodů, proč Otakar Janecký stále provozuje řemeslo, jemuž nejlépe rozumí, je přání, zahrát si jednou se synem, Otou juniorem. Tomu je ale teprve čtrnáct let, a z toho vyplývá, že by to Ota senior musel ve vrcholovém hokeji vydržet ještě nejméně dvě až tři sezóny…

HB/div (17.10.01)

 

Zpět na začátek stránky

 

Návrat na stranu archivu HB