OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání LITVÍNOV-KLADNO

Odveta za pohár se nevydařila…

Kladenské posily tahaly za kratší konec

provazu než mužstvo kolem Petra Klímy

Kysela s Orctem chtěli na litvínovské ledě uspět. O tom jsme ostatně psali v našem předchozím velkém příspěvku o kladenském hokeji. Soupeři, povětšinou bývalým spoluhráčům, chtěli tyto výrazné posily Vagnerplastu, vrátit byť nejtěsnějším poměrem krutou porážku z letního poháru v poměru 9:2. A jak to dopadlo?

Klíma dává první gól...

Než se stačil po jemu důvěrně známém litvínovském ledě rozkoukat, inkasoval brankář Zdeněk Orct gól z hole veterána Petra Klímy, s nímž se v jednom dresu, rozuměj v tom černo-žlutém, nikdy nepotkal. Časomíra přitom nakrojila teprve pátou minutu…

Druhý gól Petra Klímy    Petr Klíma sice prakticky dva roky hokej nehrál, a věnoval se prodeji aut, ale jeho zkušenosti to z hlavy vymazat nemohlo. Další puk do sítě bezmocného Orcta poslal ještě s větší elegancí než ten první, v úvodních sekundách druhé třetiny - 3:0!

Plekanec jen koriguje    Dva góly kladenského štírka Tomáše Plekance už pouze zkorigovaly nepříznivé skóre. V obou případech mu asistoval další bývalý hráč „chemiků“ Robert Kysela. Celý zápas vyhrál Litvínov 5:2, tím pádem mu zůstaly tři důležité extraligové body…