Dopisové oddělení
 


alias

Listárna Vašich názorů a přání

 

Dotaz pro HB ze dne 12. března 2003

Zajímalo by mě, kdo určuje účastníky přímých přenosů zápasů play-off. Byl jsem přesvědčen, že se týmy pravidelně střídají (tak jako v minulých letech) a tudíž by měl následovat přímý přenos z Pardubic. Proč tomu tak není i letos? Jsem fanouškem Znojemských Orlů a po sledování vysílání programu ČT 2 v uplynulých čtyřech sezónách se divím, že BULY nevysílá tento čtvrtek místo přímého přenosu zápasu play-off (kde hraje „NĚKDO Z MORAVY“, jak je uvedeno na Vašich stránkách) raději přímý přenos TRÉNINKU NĚKTERÉHO Z PRAŽSKÝCH „S“. Určitě by to bylo pro pana Zárubu příjemnější.

Všude věnujete Spartě a Slávii víc času a místa než ostatním klubům (byť lepším) dohromady !!! S pozdravem

MIREK KULÍK (kulik@gm-okna.cz), Hrušovany nad Jevišovkou

 

Dotaz pro HB ze dne 14. března 2003

 

Vzhledem k tomu, že budete vysílat v sobotu 15. 3. 2003 záznam utkání ZNO - PCE bych si dovolil upozornit, že ZNO nemá ve znaku červeného medvěda HAME, ale hlavu orla. Věřím, že to pro Vás není tak důležité (protože se nejedná o jedno z pražských „S“), ale fanouškovi orlů se na to těžce dívá, když to vidí ve sportovních zprávách ve čtvrtek 13. 3. ve 20 hodin.

Děkuji za pochopení. S pozdravem

MIREK KULÍK (kulik@gm-okna.cz), Hrušovany nad Jevišovkou

 

Dotaz na Petra Vichnara ze dne 11. března 2003

Pane Vichnare, proč jste neukázali ofsajd Ladislava Lubiny při utkání Pardubic a Znojma (2:1)? Byl jsem zděšen, jak jste pomluvil Znojemské orly a jejich fanoušky. Bylo to od Vás nečestné. Vím, že chcete dál Pardubice, protože Pardubice nemají na vaši Spartu. Zveřejněte prosím tento e-mail.

Děkují fanoušci orlů !!!

Sir Alan Schearer (modrekure@seznam.cz)

 

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(14.3.03)

    Dovolte mi, abych znovu uvedl důvody, pro které jsme dali přednost utkání Třinec - Vítkovice. Z Pardubic jsme v play off vysílali, z Třince nikoli. V základní části jsme z Pardubic vysílali 2x, z Třince 1x. Znojmo jsme v této sezóně vysílali venku 4x, Vítkovice 2x. Nikdy jsme nestřídali série podle klíče, který uvádíte.

    Zároveň jsme potřebovali vytvořit podmínky pro případný souběh dvou „sedmých“ zápasů. Pokud se nestane nic mimořádného, dostane při takovém souběhu přednost série Pardubice-Znojmo. To by při 5. utkání PAR - ZNO šlo asi těžko. Po výrazném šetření v předchozích vysílacích dnech si tentokrát dovolíme nasadit obsáhlejší techniku i do Třince tak, abychom v přestávkách pardubického utkání mohli ukázat cca 5 - 8 minut z právě odehrané třetiny z Třince. A pokud bude utkání v Pardubicích rozhodnuto, plynule přejdeme na druhý zápas, ovšem pouze v případě, že bude prokazatelně vyrovnanější než naše hlavní televizní utkání.

    TV-utkání se určují podle mnoha kritérií. Mezi nimi hrají rozhodující roli: smlouva s BPA, která nám diktuje řadu omezení (každý klub jednou doma, ale ne více než dvakrát apod.) ... počet odvysílaných zápasů, hodin, minut dotyčného klubu v sezóně, v minulé sezóně, v play off (tzv. „vysílanost“ klubů) ... divácká obliba klubů (sledovanost) ... počet TV-utkání z daného stadiónu... téma zápasu ... vysílací strategie (např. abychom mohli najisto počítat s případným 7. zápasem PAR - ZNO, nebylo možné vysílat 5. utkání mezi stejnými soupeři na stejném stadiónu) atd.

    Jinak nevím, co je o týmech z Moravy uvedeno na těchto stránkách, ale za obsah neodpovídám. Zájmem Redakce sportu je kvalitní hokejový program pro celou republiku. Pražské kluby patří podle vysílanosti přesně na ta místa, která obsadila v konečné tabulce , stejně tak v posledních třech sezónách, které mohu jako dramaturg BULY snadno sečíst. Dovolte mi osobní doušku na závěr: opravdu si myslíte, že je pro mne osobně pohodlnější cestovat 8 hodin tam a zpátky přes celou republiku do Třince, než hodinu tam a zpět do Pardubic?

    Pokud jde o chybně zveřejněné znaky - děkujeme za upozornění. Chybu jsme neudělali ve Studiu BULY, ale ve zpravodajství Branky, body, vteřiny. Asistentka režie označila na titulkovacím zařízení písmeno „Z“, které patří Zlínu a nikoli „O“, pod kterým je uložen znak Orlů. Za chybu se omlouváme. Mimochodem, úplně stejný přehmat se asi před dvěma lety povedl při záměně pražských „S“. Vysvětlení je prostě trochu jiné než Vámi podsouvaný nezájem o jiné než pražské kluby.

    Přeji Vám i soudným hokejovým fanouškům na této stránce nerušené sledování hokejového programu Redakce sportu ČT.

Robert Záruba

šéfkomentátor Redakce sportu ČT

 

ODPOVÍDÁ REDAKCE HB

(14.3.03)

A ještě pár obecných poznámek k Vašim vzkazům. Jak si můžete přečíst v rubrice Co je to „Hokejové bully“?  jsme specifickým magazínem s nepravidelnou aktualizací, jehož dílčí součástí je i NEOFICIÁLNÍ prezentace TV pořadu BULY - s nepsaným a tichým souhlasem redakce a redaktorů, příležitostně přispívajících do tvorby některých rubrik a především této listárny, v níž odpovídají na Vaše názory, dotazy a připomínky.

Vzhledem k tomu, že na přípravě našeho internetového magazínu se nepodílí ani tolik lidí, kolik je prstů na jedné ruce, jsme opakovaně upozornili, že z personálních a regionálních důvodů jsou stránky o tuzemském hokeji více zaměřeny na pražské a středočeské kluby než na Moravu.

Zároveň je prakticky neproveditelné, abychom odpovídali na aktuální dotazy typu, který zápas se bude vysílat za dva dny? Tímto se omlouváme panu Hubertovi (hubert.david@seznam.cz). Stejně tak nemožné, a to už z pouhého principu jak zachovat soukromí slavných osobností, neposkytujeme telefonní čísla na jednotlivé hráče, jak nás o ně mj. žádal před časem Ladislav Vondryska (LadislavVondryska@worldonline.cz) , který si chtěl po mobilu popovídat se svým velkým hokejovým vzorem Jiřím Hudlerem. Nedá se nic dělat. Je to na Vás, abyste se někdy přijel podívat na sraz reprezentace a tam si s bývalým útočníkem Vsetína, dnes ve službách Kazaně, popovídal sám.

Na připomínky, proč některý z redaktorů či reportérů dle Vašeho názoru straní jednomu mužstvu, nebo dokonce jiné údajně pomlouvá, však neodpovídáme vůbec (i proto, že pisatelé podobných invektiv se neumí podepsat skutečným jménem). Bylo by to nošení dříví do lesa. Podobné názory se neustále opakují, a krásně si protiřečí. Kolikrát už na jeden jediný zápas přišla kritika, že ten či onen komentátor stranil mužstvu A, a zároveň od jiných pisatelů, že naopak stranil mužstvu B. Věřte tomu nebo ne, ale televizní komentátoři jsou, nebo se ze všech sil snaží, být absolutně nestranní…

A ještě jedna úsměvná poznámečka na konto „pragocentrismu“. V jednom z výše uvedených dotazů jest psáno, že na všech stranách je nejvíce prostoru a pozornosti věnováno pražským klubům, ačkoli jiná, údajně přehlížená mužstva, jsou mnohem lepší. Zajímavý postřeh – při pohledu na konečnou tabulku po 52 kolech základní části extraligy je zřejmé, že lepší než Slavia s Sparta, čili druhý a třetí tým tabulky, byly pouze Pardubic. Navíc Sparta i Slavia dokázaly jako první dva kluby postoupit po pouhých čtyřech zápasech do semifinále play off. Z tohoto hlediska je neoddiskutovatelné, že si pražská „S“ náležitou pozornost opravdu zaslouží. Nemyslíte?

(ds)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro PETRA VICHNARA ze dne 24. února 2003

 

Dobrý den, Pane Vichnare, jmenuji se Anna Biernátová, bude mi 16 let. Fandím sportům, ale hlavně hokeji a chtěla bych se Vás zeptat, co bych měla udělat, kdybych chtěla být komentátorkou hokeje. Předem děkuji za odpověď.

Anna Biernátová (AnnaBiernatova@seznam.cz)

 

ODPOVÍDÁ:

Petr VichnarPetr Vichnar, redaktor České televize

(3.3.03)

    Zatím je to o učení. Studovat střední a potom vysokou školu (nejlépe novinařinu nebo tělocvik na FTVS). Sledovat sport, učit se mluvit (jazykem svým i cizím) a být sportovním šílencem. Snažit se časem navázat spolupráci se sportovní redakcí ČT a protlačit se mezi externí spolupracovníky. A pak mít štěstí. Je to běh na dlouhou trať! S pozdravem

PETR VICHNAR

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro Roberta Zárubu ze dne 28. ledna 2003

 

Dobrý den, pane Záruba, mám na Vás takovou menší prosbu, pár otázek. Nevíte náhodou několik internetových odkazů na „historii“ České Telecom extraligy ledního hokeje a vůbec hokeje u nás? Jakým způsobem vznikl a takové ty první krůčky našeho českého hokeje??? Máme dělat do školy seminární práci a já dělám historii hokeje u nás a chtěl bych, aby to mělo nějakou úroveň. Předem děkuji. Váš obdivovatel
Martin KarlÍk

Svitavy, student 2. rokem Gymnázium ve Svitavách a taky florbalista

 

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(29.1.03)

    Poradím Vám, jak samostatně prolistovat stránky, které se Vám budou zdát vhodné. Zadejte si téma na adrese www.google.com a hledejte. Já o žádných stránkách, které by nějak mimořádně dobře pojednávaly o historii, nevím. V tomto oboru dávám přednost knihám. 

ROBERT ZÁRUBA

šéfkomentátor Redakce sportu ČT

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dopis pro HB ze dne 23. listopadu 2002

Diskusní fórum Energie Karlovy Vary:

Česká televize - - (22.11.2002 / 21:42)

Zítra v Bully ve Zlaté helmě hlasujte pod číslem 6 (kategorie "Volná") - precizní obranný zákrok tělem litvínovského obránce Hranáče na karlovarského Poláka, nesmyslně oceněný rozhodčím Husičkou trestem 5 minut + do konce utkání.

Pokud tento příspěvek opravdu psala Vaše redakce, tak je to smutné. Trochu to zavání provokací. I kdyby ten zákrok byl čistý - jak tvrdíte, proč podobné verdikty rozhodčích, namířených proti týmu Karlových Varů, se netěší vaší pozornosti? Je snad něco pravdy na pomluvách, které se šíří po internetu, že nejste nestranní? A druhý dotaz, proč Energie Karlovy Vary je ve Vašem pořadu Buly pouze 1x za sezónu? Náhoda, či nedostatek sympatií, nebo neatraktivní hra Karlových Varů?

Děkuji Vám za odpovědi, nic ve zlém, zajímá mě Váš názor.

Hokeji zdar a pořadu Buly zvlášť.

 

P.S.: Nezlobte se, ale mám ještě jeden dotaz. Proč píšete na naše stránky takovou kravinu, proč se neobrátíte na rozhodčí a na jejich orgány? To utkání někdo rozhodoval a ten je za to zodpovědný, ne hráči Energie, nebo jejich fanoušci. Bohužel, vypadáte jako normální provokatéři. Doufám, že se pletu.

S pozdravem

JAN KRAJČ (Los999@msn.com)

 

Další dva příspěvky z diskusního fóra HC Energie Karlovy Vary:

 

iva - - kraslice/vary (23.11.2002 / 09:19)

Tak ted sem našla rozpis TV utkání Vary hrajou jediný TV utkání a to 18.1. tuším je to ubohý.

 

 

Butch - - KV (23.11.2002 / 22:38)

Tak dneska me zase sportovni redakce na CT dost nasr... . Co to ukazali ve Zlate helme? Kdo jste videli zakroky P.Franka pri zapasu s CB tak mi dáte zapravdu, ze jeho uzasne zakroky kdy vychytal tak 5 strel na branu v leze (!!!!) byly lepsi nez nejaké zametani holi nejakeho brankare pred branou. A co Pavlisuv gol v padu na 5:0, ten byl taky extrovni. Fakt nevim kam se ty redaktori koukaj

 

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(26.11.02)

    K výběru do Zlaté helmy chci napsat: nezáleží jen na tom, jak ta akce vypadá na stadiónu, ale také později na obrazovce - tedy jak je natočená. Nebudu zabíhat do podrobností o velikosti záběru, pohybu kamery a střihové skladbě - ale ta akce musí dobře vypadat nejen na hřišti, ale i v televizi. Je to totiž televizní soutěž.

    Další zásady výběru jsou: 1) V jednom kole Zlaté helmy by měl být každý klub zastoupen jen jednou akcí – tak, aby si mohli vybrat fanoušci všech klubů. 2) Existuje dlouhodobý přehled o zastoupení jednotlivých hráčů a klubů. Pokud mám vybrat mezi dvěma akcemi, které vypadají přibližně stejně, volím ten klub, který měl dosud v soutěži méně zástupců.

    Nevím, kdo na karlovarské stránce vystupuje jménem České televize. To, co uvádí, jsou nesmysly. Protože za některými výtkami tuším obvinění ze stranění, uvedu fakta, která soudným čtenářům vše vysvětlí: hráči Karlových Varů byli na Zlatou helmu nominováni zatím 3x (Ladislav Svoboda, Vojtěch Polák a David Balázs). Stejný počet nominací měl Zlín nebo České Budějovice, Slavia atd. Fanoušky mimo Prahu vždy zajímá, jak je na tom Sparta. Takže ve Zlaté helmě zatím účinkovali dva hráči posledního mistra.

    A ještě vysvětlení k televizním utkáním. Nepamatuji se, že bychom někdy museli vysílací plán předělávat čtyřikrát – tak, jako letos. Povodně, překládání velkého počtu utkání a podmínky vyplývající ze smlouvy s BPA. Karlovy Vary jsem už třikrát zařadil a třikrát nám je okolnosti mimo naší vůli z plánu zase vyškrtly. Dne 19. října jsme chtěli vysílat zápas Karlovy Vary - Znojmo, ale povodně původní plán obrátily vzhůru nohama. Chtěl jsem najisto zachytit výborný podzim Karlových Varů 30. října zápasem s Libercem - jenže České radiokomunikace nám na dobu voleb ohlásily neschopnost přenášet signál odjinud než z Prahy. Nyní máme v plánu Karlovy Vary na 18.ledna při utkání se Znojmem a předběžně také v únoru s Plzní - a já se děsím, co nám to zase překazí a jaká úžasná a zasvěcená vysvětlení k tomu přidají moudří čtenáři.

    Děkuji za Redakci sportu ČT těm, kteří věří naší snaze po obsáhnutí celé extraligy. Protěžovat jakýkoli klub opravdu nemáme zapotřebí. 

ROBERT ZÁRUBA

šéfkomentátor Redakce sportu ČT

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro HB ze dne 12. listopadu 2002

 

Vážení, pokouším se na internetu najít seznam příštích utkání, která proběhnou do konce měsíce listopadu, ale bez úspěchu. Proto se na Vás obracím s tímto dotazem a doufám, že mi můžete pomoci a poradit, kde bych to mohla najít. Děkuji a jsem s pozdravem

Rechtáčková Dagmar (rehtackova@mbox.dkm.cz)

 

ODPOVÍDÁ REDAKCE HB

(26.11.02)

Již jsme odpovídali dne 30. září tohoto roku! Naše stránky nejsou informačním serverem s neustále aktualizovanými statistikami či přehledy zápasů. Informace o rozpise jednotlivých utkání hledejte na oficiálním webu extraligy HOKEJ.CZ, který ale v současné době prochází restrukturalizací a „zkušebním provozem“. Případně na oficiálních stránkách každého konkrétního klubu.

A ještě tři důležité poznámky:

1) Na Vaše otázky a podněty, které posíláte ať už na adresu redakce@hokejove-bully.com nebo na e-mailové odkazy jednotlivých redaktorů a reportérů TV pořadu BULY, odpovídáme z časových důvodů pouze jednou, maximálně dvakrát do měsíce. A sice prostřednictvím této rubriky, nikoliv přímou odpovědí na Vaši adresu! Tato praxe se výhledově změní až ve chvíli, kdy se část internetového magazínu HOKEJOVÉ BULLY definitivně přetransformuje v oficiální prezentaci televizního pořadu BULY.

2) Nezneužívejte naše „Diskusní fórum“ k snadné propagaci svých vlastních, byť hokejových stránek!

3) Ještě jedna úsměvná poznámka k dopisu pana Krajče z Karlových Varů. Pokud objevíte v diskusním fóru příspěvek podepsaný třeba „Pamela Anderson“, budete věřit, že Vám ho tam poslala tato dáma osobně? Asi tak se to má s nejapnou poznámkou podepsanou jako „Česká televize“…

(jch)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro HB ze dne 4. listopadu 2002

Kdy bude v televizi hrát Plzeň?

51. Mateřská školka (ms51plzen@volny.cz)

 

Dotaz pro Roberta Zárubu ze dne 3. listopadu 2002

 

Pane Zárubo, existuje nějaké vysvětlení pro poslední změny ve vysílání TV přenosů? Ano, slyšel jsem, že derby jste dávali z technických důvodů (i když se mi to zdá jako hodně divoká výmluva). Ale proč jste nevysílali o týden dříve v tisku avizovaný zápas, myslím, že to bylo ZNOJMO - Č.BUDĚJOVICE? Zatím to vypadá tak, že Vás při výběru zajímají jen Sparta a Slavia. Uvidíme také někdy K.Vary, nebo dokonce Havířov???

Karel Novák, Praha

 

Dopis pro HB ze dne 18. října 2002

Dobrý den, chtěl bych Vás pochválit za magazín BULY. Každou sobotu usedám u televize a udělám si pěkné odpoledne. Jsem velký fanda hokeje a proto mě dvakrát mrzí, že v Brně se nehraje extraliga, je to ostuda. Je dobře, že ukazujete v televizi, jak vypadá stadión Za Lužánkami. Doufám, že se do budoucna něco stane. Pozdravujte pana Zárubu, Vichnara a Dusíka.

Petr z Brna (sklad-kei-autocentrum@skodaftwo.gity.cz)

 

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(4.11.02)

    Změny přenosů jsme vysvětlovali ve třech BULY za sebou, naposledy v sobotu 2.listopadu: Přenos televizního signálu ze zimních stadiónů je úkolem spojů, ne České televize. V době voleb spoje oznámily, že nemají další prostředky na to, aby zajistily tzv. přeskoky - tedy například ze Znojma vedení signálu ze stadiónu na nejbližší vysílač (velmi laicky řečeno - spoje musejí zřídit mezi stadiónem a vysílačem 2 až 4 anténové stanice schopné přenášet televizní signál, takže nic pro radioamatéry). Nebyla jiná možnost, než vysílat z místa přímé dohlednosti na centrální vysílač v Praze na Žižkově - tedy ze Sparty nebo ze Slávie. To není výmluva, to je fakt. Mrzí mne, že někteří fanoušci to nemohou pochopit…

    Původně plánovaný zápas Znojmo – České Budějovice se nemohl hrát, protože ČB si kvůli povodním přehodily pořadatelství. A mimo to - v této zakleté sezóně jsme už museli TV plán z nejrůznějších důvodů, na které nemáme naprosto žádný vliv – předělávat hned několikrát. Havířov i Karlovy Vary budeme do konce základní části určitě vysílat. Děláme to ostatně každý rok: všechny kluby chceme aspoň jednou v přímém přenosu.

Pokud jde o hokejovou halu Za Lužánkami. Záběry z tohoto smutného místa jsme vysílali v BULY v rámci seriálu o našich zimních stadionech. Teď jsou na řadě příběhy dalších arén, nejblíže plánujeme stadión Na Lapači ve Vsetíně a Zimní stadión města Plzně.

Robert Záruba

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro HB ze dne 1. listopadu 2002

 

Kde prosím Vás najdu aktuální tabulku ELH? Děkuji.

K. Grill (grill.karel@jihostroj.cz)

 

ODPOVÍDÁ REDAKCE HB

(3.11.02)

Odpověď není vůbec složitá. Například na teletextu České televize na straně 232 prakticky nepřetržitě. Pochopitelně také v denním tisku, ale jen v den, který následuje po odehraném kole, a pak také na některých oficiálních stránkách extraligových klubů na internetu. Například na těch slávistických…

(jch)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dopis pro HB ze dne 17. října 2002

Zdravím redakciu Hokejových bully.Volám sa Veronika Sládečková a som velkou fanúškou ladového hokeja –všeobecně. Práve pred chvílou som navštívila prvý krát Vašu stránku. Zaujala ma svojou pestrosťou a profesionalitou. Prebrázdila som už dostatočný počet web-stránok o hokeji, ale Vašu som našla až teraz. Radšej sledujem v TV ČeskýTelecom extraligu, ako našu slovenskú extraligu, pretože je kvalitnějšia. Momentálně som v zahraničí, ale cez internet sa dozviem všetko zaujímavé, takže mi nic neujde. Bola som sa pozriet na priaťelsky zápas NHL vo Washingtone. Caps hrali s Carolainou. Velmi sa mi páčil a bola som ohúrena počtom a vekovou rôznorodosťou fanúšikov. Jediné, čo ma pobúrilo je, že sa Amíci napchávali jedlom a pitím, ako keby boli v restaurácii. Bola som strašně happy, že vidím naživo P. Bondru, J. Jágra, Kolziga, Langa atd. Prajem Vám vela úspechov a ospravedlňujem sa, ak som písala odveci, nemám skúsenosti s písanim do redakcie.

S pozdravom

Veronika (sladeckova@mail.slovakembassy-us.org)

 

ODPOVÍDÁ REDAKCE HB

(30.9.02)

Děkujeme za milý a pochvalný dopis. Doufáme, že je předzvěstí Vašich pravidelných návštěv. Čtenářů i-magazínu HB přibývá, a nejsou pouze z Čech či ze Slovenska. Ale také – jen namátkou, z Nizozemska, Kanady, Německa, Nového Zélandu a dokonce i z řad vojáků na mírových misích v Kuvajtu!

(red)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro HB ze dne 8. října 2002

 

Mám k Vám prosbu. Dohadujeme se s přáteli, zda hrál na MS ve Vídni v roce 1996 Otakar Janecký? Bylo by možné na můj dotaz odpovědět? Děkuji

Andrea Vondrášková, Cheb( vondraskova@quick.cz)

 

ODPOVÍDÁ REDAKCE HB

(17.10.02)

Otakar Janecký se naposledy zúčastnil světových šampionátů v letech 1993 a 1994. Ve Vídni, kde jsme se po jedenácti letech dočkali zlatých medailí, už na soupisce nefiguroval. K jeho posledními startu na MS v Itálii se váže jedna pikantní historka (můžete jí věřit ale také nemusíte). Říká se, že ze zadního sedadla reprezentačního autobusu zazněla ironická poznámka na adresu dodatečných zámořských posil v čele s Jaromírem Jágrem, údajně o tom, že to jsou ty pravé „hvězdy“, které trápící se tým „zachrání“. A jak to dopadlo? Zcela rozklížené mužstvo prohrálo čtvrtfinále s Kanadou. Mimochodem, v inkriminovaných místech autobusu prý seděl právě O.J.

(jch)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro Roberta Zárubu ze dne 29. září 2002

 

Jsem velký fanda do hokeje, před týdnem jsem měl možnost shlédnout dokument o našem nejstarším stadiónu -Štvanici. Vzhledem k tomu, co jsem v poslední době o zimáku slyšel, bych se Vás rád zeptal, jak vidíte jeho budoucnost. Má druhá otázka - Je mi 17 let a Vaše práce se mi ohromně líbí. Co musím udělat pro to, abych se stal tak dobrým komentátorem jako jste Vy? S pozdravem

Josef Klouda (Klouda.Josef@seznam.cz)

 

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(30.9.02)

    Bohužel, nemám o Štvanici dost informací, abych mohl posoudit její další budoucnost. A druhá otázka? Především musíte mít vytrvalost a postupovat trpělivě vzdělávacím systémem…

Robert Záruba

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro HB ze dne 30. dubna 2002

 

Prosím Vás tímto o rozpis, kdy hraje družstvo HC Znojemští orli doma, nebo o informaci, kde se to lze dozvědět. Předem velice děkuji.

Gabriela Stádníková (G.Stadnikova@ids-scheer.cz)

 

Dotaz pro HB ze dne 21. září 2002

 

Zdraví Vás fanoušek hokeje. Měl bych na Vás prosbu. Zašlete mi prosím kompletní rozlosovaní ČTELH 2002-03. Ondřej Mašek (masekondrej@.cz, ludvik.masek@tiscali.cz)

 

ODPOVÍDÁ REDAKCE HB

(30.9.02)

Musíme Vás, ač neradi zklamat. Náš internetový magazín je kaleidoskopem zcela vážných, i trochu odlehčených hokejových materiálů, ale jak už předesíláme v rubrice „Co je to Hokejové bully“, nejsme zpravodajský server a statistické informace či rozpisy záměrně ignorujeme. A tím pádem ani nerozesíláme.

Rozlosování, které požadujete, jste si mohli přečíst těsně před startem extraligy v denním tisku, v příloze Sportu či v týdeníku Gól. Stále je ale k dispozici na internetu. Poněkud nepřehledně na stránkách

www.hokej.cz

(pokračujte v odkazech – extraliga – výsledky) a v případě Znojma naopak velice srozumitelně na jejich oficiálním webu

www.hcorli.cz.

Právě oficiální stránky jednotlivých klubů jsou, ve většině případů, nejlepším zdrojem rozpisů a statistik.

Zde, v magazínu HB, se s Vámi rádi budeme potkávat a budeme s Vámi i nadále diskutovat o hokeji v rubrikách

LISTÁRNA či DISKUSNÍ FÓRUM

o ostatních tématech. Vaše konkrétní dotazy či náměty piště mail

redakce@hokejove-bully.com

nebo konkrétně jednotlivým tvůrcům televizního pořadu BULY na adresy, které jsou součástí jejich dotazníků na stránce

MODERÁTOŘI A KOMENTÁTOŘI.

Děkujeme za pochopení. Sportu zdar a hokeji zvlášť!

(jch)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz ze dne 12. dubna 2002

 

Připomínka k TV přenosu play off z 10.4.2002

    Blíží se konec I. třetiny utkání Sparta - Vítkovice a komentátoři utkání říkají: „Rozhodčí přerušili hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti, obránce Šrek velice takticky natlačil Melenovského do brankoviště…“ Jen o několik minut později, ve studiu je pan Halas a je řeč, včetně záběrů, o tom co rozhodčí v play-off zapískali špatně a co dobře. Jeden z případů - branka Vítkovic ve čtvrtfinále s Plzní (Plzeň prý si na tento moment také stěžovala), pan Halas tento moment komentuje slovy: „Rozhodčí tento moment posoudili správně, protože útočník Vítkovic byl do brankoviště natlačen bránícím hráčem.“
   
Tak tyhle dva výroky mě nějak nejdou dohromady. Karel

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(15.4.02)

    V prvním případě je popisována situace, při které bránící Šrek natlačí Melenovského do brankoviště. Rozhodčí si všimne až postavení hráče v brankovišti nebo usoudí, že Melenovský nevyvinul dostatečné úsilí o rychlé opuštění brankoviště. A hru přeruší - zde je možný spor o to, zda správně aplikoval pravidla či necitlivě zasáhl do hry.... Gól Vítkovic v Plzni na 2:3 byl posouzen správně - Ivan Padělek byl skutečně natlačen do brankoviště. Pokud vím, klub si na tuto situaci oficiálně nestěžoval, spíš na velmi sporný zákrok Čermáka před gólem na 2:4.

Robert Záruba

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dotaz pro HB ze dne 8. dubna 2002

 

Páni redaktoři ČT, zajímá mne výslovnost jména vítkovického hráče Burgera.

 

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(15.4.02)

    Správná výslovnost by měla znít „Burgr“, stejně jako „Richtr“, „Šumachr“ nebo „hamburgr“.

Robert Záruba

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dopis pro HB ze dne 13. února 2002

 

Nechápu změnu televizního utkání na 1.12.2001

    Dne 24.11. byl zařazen přenos Vsetín-Slavia, tudíž se dalo očekávat zrušení utkání Vsetín-Třinec na 1.12.,aby Vsetín snad probůh nebyl dvakrát po sobě, ale zcela nevadí, že bude 2x po sobě Slavia (24.11. ve Vsetíně a 1.12. v Pardubicích) venku. Pardubice navíc byly doma 3.11., dne 17.11. byl zápas Pardubice-Kladno zrušen a stejně za další dva týdny se vysílá z Pardubic. Také nechápu, kdo měl zájem na zařazení zápasu Třinec - Zlín na 17.11., když byl vysílán již první zápas obou soupeřů 30.9. Opět asi Sparta nesouhlasila se zařazením zápasu Vítkovice-Sparta.

P.S. Komentoval někdy Petr Vichnar běžný ligový zápas (nepočítám play-off) z některého moravského stadiónu. Myslím, že končí vždy v okolí Prahy (Sparty) maximálně v Plzni.

Děkuji.

Jiří Siostrzonek, Český Těšín

 

ODPOVÍDÁ:

R.Z.Robert Záruba, dramaturg pořadu BULY

(4.3.02)

    Nechápu, o co jde. Obvykle jsou fanoušci rádi, když mají svůj klub co nejvíc v přímých přenosech. Zřejmě jsou i fandové, kteří uvažují opačně.

    Zápasy nasazujeme podle 8 kritérií, z nichž 3 ukládá smlouva s agenturou BPA. Nemám teď čas je rozepisovat tak, aby je tazatel pochopil, musím připravovat vysílání play-off. Ale prosím o důvěru, není to ani trochu jednoduché, jak se laikům zdá.

    Pardubice byly dvakrát doma , ale pokaždé na jiném stadionu. Nejprve v atraktivním souboji o první místo (v Hradci Králové se Spartou), a pak při otevírání svého nového stadionu (tedy v Pardubicích).

    Zlín a Třinec se utkaly dvakrát proto, že podle smlouvy jsme mohli vysílat buď naprosto jalový zápas o ničem nebo tenhle dobrý souboj. Nic víc.

    Petr Vichnar komentoval v základní části čtyři zápasy, dva z nich na Moravě. 15.září ve Znojmě a 24.listopadu ve Vsetíně. Je to pro tazatele "dost moravské teritorium" ?

    P.S.: Podezřívavost některých zarytých fanoušků je pozoruhodná. Česká televize vysílá pro publikum v celé republice, ne jen pro fan-klub kteréhokoli klubu.

Robert Záruba

 

Zpět na začátek stránky

 

Návrat do diskusního fóra

 

Návrat na hlavní stranu aktualit