OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání SLAVIA-ZLÍN

Rozhodly zlínské přesilovky…

Slavia podruhé za sebou nedokázala proměnit

v zisk tří bodů výhodu domácího prostředí

Slávisté asi neposlouchali s náležitou pečlivostí zprávy o tom, jakým způsobem vyhrál Zlín páteční duel 18. kola doma proti Plzni. Západočechy udrželi „berani“ na uzdě, a výsledek 3:0 byl dílem přesilových her. V televizní předehrávce 19. kola hokejové extraligy se historie zopakovala. S tím malým rozdílem, že „ševci“ dali v početní převaze jen dva góly. Hudáček ale opět udržel čisté konto, naopak jeho protějšek, mladý Lukáš Hronek, byl po třetí brance střídán a Slavia podruhé v řadě odevzdala v Edenu svému soupeři všechny body.

Zlín vede 1:0!

Stejně jako v duelu s karlovarskou Becherovkou, i tentokrát udeřili jako první hosté. Nejsilnější zbraň Zlína v letošní sezóně byla spoře osazeným ochozům odkryta v 5. minutě, kdy si za příliš důvěřivé kolegy z obrany Slavie najel mohutný zadák Marek Posmyk, a nedal Hronkovi šanci. Marně se domácí tým dožadoval kontrolního shlédnutí videozáznamu pro domnělé kopnutí bruslí – 0:1!

Číslo 87 - O.Steiner!    Obrana hostujícího týmu fungovala jako švýcarské hodiny, a s výjimkou Kloboučka se v první třetině nikdo z domácích ostrostřelců nedostal blíž k málo vytíženému Hudáčkovi. Neprosadil se ani nový hráč s číslem 87. V Alinčově dresu již bez kapitánského „céčka“ naskakoval na led bývalý kapitán Becherovky a plzeňský odchovanec Ondřej Steiner.

Rozhodnuto - 0:3!    Rozhodující úder si zlínští forvardi nechali na přelom 27. a 28. minuty, kdy v rozmezí 33 sekund dvakrát rozvlnili síť za Hronkovými zády. Nejprve se přesně mířenou ranou opakovaně trefil v přesilové hře obr Posmyk, a poté, po rychlém brejku dvou na jednoho, zakončil pohlednou akci zcela neomylně Balaštík – 0:3!

Altrichter opět v Edenu    Do branky Slavie se místo Hronka postavil Martin Altrichter. Brankář, který stadion v Edenu důvěrně zná z minulosti. Už se zdálo, že jeho záskok na pozici náhradníka místo zraněného Málka ale skončí jen u vysedávání na střídačce. Na poslední chvíli však vychytal Slavii vítězství v Českých Budějovicích, a od „beranů“ už žádný gól nedostal. Na porážce svěřenců trenéra Růžičky to ale nic nezměnilo…