OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání VSETÍN-SLAVIA

Body? Sahali po třech, získali jeden…

Slavia ztratila těsné vedení na vsetínském Lapači

necelé 2 minuty před koncem normální hrací doby

Vsetín už nemá na své soupisce tuzemské hokejové giganty - Dopitu, Procházku, Pateru, Sršně, Stavjaňu, Čechmánka či Tesaříka. Finančně tápající klub dnes drží mladíci v čele s veteránem Vlachem, a po malé krizi opět chytli slinu - sedmkrát po sobě neprohráli! To hosté z Prahy teprve v pátečním utkání 25. kola proti Kladnu zlomili prokletí zápasů, v nichž nedokázali vstřelit více než dvě branky. Přesto přijeli na Lapač k předehrávce kola šestadvacátého s odhodláním odebrat soupeři co největší počet bodů, případně, pokusit se o teprve druhé vítězství ve vzájemných duelech na vsetínském ledě…

Kadlec dává gól

nástup měli svěřenci trenérů Růžičky a Weissmanna velmi dobrý. Náhradní brankář Ivo Pešat, který opět musel zaskočit za zraněného Biegla, se ještě pořádně nezahřál (hokejem, nikoliv dobrým vínkem, jehož je výrobcem…), a proti ráně najíždějícího obránce Petra Kadlece z prostoru mezi kruhy neměl žádnou šanci…

Kotásek srovnává na 1:1    Jenže ve druhé třetině dočasný kapitán Kadlece neohlídal bývalého spoluhráče z Edenu Martina Kotáska, a ten pod Romanem Málkem prostrčil kotouč do sítě – ukazatel skóre hlásí 1:1!

Ujčík už zase jede...    Dva úzkostliví hlavní rozhodčí se starali o rozruch na ledě a při nerovnoměrném počtu sil posunul Antoš puk napříč brankovištěm na Viktora Ujčíka, který, jak se zdá, nachází střeleckou fazónu. V průběhu necelých 24 hodin se trefil do „černého“ podruhé. Zvesela se mu šlo do kabiny.

Málek už s tím nic nezmůže

Roman Málek občas připomíná všemohoucího fakíra, lapajícího puky jako mucholapka dotěrné  mouchy. Ve 49. minutě však žádná kouzla nestačila na přesnou střelu slovenského obránce Štrbáka, která prosvištěla kolem bruslí clonícího Kloboučka, a pak mimo dosah Málkovy lapačky. Kam? No přece do branky Slavie. Opět srovnáno, bitva o tři důležité extraligové body může začít nanovo!

Ještě jednou hosté ve vedení

Stejně jako Ujčík se z dočasného výkonnostního spánku probírá i Daniel Branda. Osm minut před závěrečnou sirénou využil houfu těl, clonících brankáři Pešatovi výhled. Vystřelil, a kotouč se k velké radosti slávistické střídačky opět zatřepetal v síťce nezdolných Vlachů. Druhé vítězství na Lapači bylo pro Pražany na dosah rukavice…

Demel rozdělil body

Bojovat se má ale až do konce. Právě Vsetín doplatil v prvním vzájemném střetnutí na vítězný gól Antoše z poslední minuty zápasu! Tentokrát to byli oni, kdo vzrůstající tlak korunovali v 59. minutě dorážkou Tomáše Demela. I po prodloužení platilo - Vsetín poosmé za sebou neprohrál!

A tady je nejdůležitější statistika:

Vsetín – Slavia 3:3 (0:1 1:1 2:1 0:0)

Branky: Kotásek (23.), Štrbák (49.), Demel (59.) – Kadlec (12.), Ujčík (40.), Branda (52.)

Asistence: Vlach 3, Vaic, Štrbák, Kuboš – Branda, Antoš, J.Novák, Kadlec

Vyloučení: 7:9

Využití: 2:1 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 1950