OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání HAVÍŘOV-SPARTA

Počtvrté v řadě bez vítězství…

Sparta si za dohledu hned dvou hlavních

rozhodčích nespravila chuť ani v Havířově

Jednadvacet vzájemných zápasů, jen dva porážky a dva nerozhodné výsledky. Tak zněla bilance vzájemných zápasů z pohledu pražské Sparty s Havířovem/Opavou před televizní předehrávkou 16. kola hokejové extraligy. Statistika je ale jedna věc, realita druhá. „Panteři“ inkasovali v předchozích dvou duelech v Karlových Varech a doma se Zlína dohromady 16 gólů. Nedůrazné Spartě však povolili jen dvě rány do černého, a to ještě za velmi specifických okolností…

Sparta vede 1:0

Jako první se na straně hostů z hlavního města prosadil sváteční střelec, obránce Jan Srdínko, který v 15. minutě zužitkoval přesilovou hru. Jeho pohotová dorážka z otočky brankáře Pavla Cagaše asi trochu překvapila – 0:1.

Bříza je překonán...    Netrvalo dlouho a Cagašův protějšek Petr Bříza si vybral další slabší chvilku při střele z dálky. Tentokrát procedil mezi betony dalekonosný projektil z hole Lubomíra Korhoně. Očividná převaha Sparty v první třetině přišla nazmar, do kabin se šlo za stavu 1:1.

Tomík proměnil sólový nájezd    Po změně stran byl mírně aktivnější Havířov, ale po zbytečném faulu Korhoně, dostal Róbert Tomík příležitost napravit si reputaci jako exekutor samostatného nájezdu. Na rozdíl od situace v 1. kole proti Českým Budějovicím se Tomík při trestném střílení, v souboji jeden na jednoho, prosadil!

Havířov srovnává na 2:2    Havířovští „panteři“ ale nesložili zbraně, a když jim soupeř v samotném závěru zápasu nabídl přesilovku pěti proti třem, nezaváhali. Proč taky? Petr Vala nikým neatakován srovnal na konečných 2:2.

V prodloužení Sparta trestuhodně promarnila hned dvě početní převahy a v průběhu sedmi dnů odešla počtvrté v řadě z extraligových bojů bez vítězství. Tady je nejdůležitější statistika:

Havířov – Sparta 2:2 (1:1 0:1 1:0 – 0:0)

Branky: Korhoň  (17.), Vala (58.) – Srdínko (15.), Tomík (27. – TS)

Asistence: Vala, Pavlas, Zdráhal – Nedvěd, Kratěna

Vyloučení: 7:5 (navíc D.Kysela (H) a Srdínko (S) na 10 minut)

Využití: 1:1 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 2089