OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání play off SLAVIA-SPARTA

 

Taktika brejků slavila úspěch

Slavia dala Spartě popáté v sezóně

jen jeden gól v utkání a popáté prohrála

 

Detail Málkovy maskyDetail Břízovy masky    Tato semifinálová série by se údajně mohla hrát, i kdyby ani jeden ze soupeřů nevlastnil oddílový autobus. Stačilo by pak nasednout na městskou hromadnou dopravu, ujet s bagáží pár stanic metrem a několik dalších tramvají, a bylo by hotovo! Historicky první pražské derby v play off se nese v duchu všech předchozích vzájemných duelů v této sezóně. Nad útočníky vyčnívají brankáři, mnoho branek nepadá, a zatím, co Sparta dává góly z rychlých protiútoků, Slavia dokáže překonat obranu soupeře především v přesilovkách. Upravený formát play off nasměroval sérii ihned po prvním utkání v Paegas aréně, které skončilo vítězstvím Sparty v poměru 4:1, do diváky hustě zaplněného Edenu.  Svěřenci trenérů Růžičky a Weissmanna chtěli derby zdramatizovat a zvítězit. Opět si vynutili tlak, byli aktivnější, ale doplatili na málo produktivní koncovku…

 

Sparta vede 1:0    Hosté z Holešovic očekávali na užším kluzišti velký nápor Slavie. Ten se ale nedostavil, a tak vítěz základní části extraligy udeřil první. Ve svém 107. utkání v play off zakončil rychlý protiúder Richard Žemlička a Sparta stejně jako o dva dny dříve šla do vedení 1:0.

 

Ujčík srovnává na 1:1    Pak ale fauloval Tomajko, vzápětí se nechal hloupě vyloučit i Nedvěd, a slávisté hráli přesilovku 5 na 3. A velice krátce! Štraub byl úspěšný na buly, od modré přihrával Kadlec a z úhlu střílel do odkryté Břízovy branky Viktor Ujčík. Svým třetím gólem v play off srovnal ve 12. minutě na 1:1.

 

 

    Tento stav vydržel i přes řadu slávistických šancí až do úvodu poslední třetiny, Je rozhodnuto - Hlinka dává na 2:1kdy opakovaně slavila úspěch taktika hostů. Hned čtyři hráči v bílých dresech propadli v útočném pásmu, na vlastní polovině zůstal osamocený Klobouček a proti trojici Sparty neměl ani on, ani brankář Málek šanci. Kotouč po Zelenkově střele se odrazil od tyčky přímo na hůl volného Jaroslava Hlinky, který ho s přehledem zasunul do sítě.

 

 

    Na ukazateli skóre svítil čas 43:03. A další gól už zaplněné ochozy v Edenu (našly by se v něm i pohledné divačky) neviděly. Potvrdila se pranostika této sezóny, vztažená k pražskému derby. Pokud nedá Slavia v utkání Spartě víc jak jeden gól, prohrává. Stalo se tak popáté ze šesti zápasů. Mimochodem – už počtvrté v tomto extraligovém ročníku prohráli slávisté s pražským rivalem 1:2. Co je ale důležitější. Sparta se v semifinálové sérii ujala vedení 2:0 na zápasy a ocitla se jeden krok od vysněného finále…

Divačky v Edenu

 

 

Slavia – Sparta 1:2 (1:1 0:0 0:1)

 

  Branky: Ujčík (12.) – Žemlička (5.), J.Hlinka (44.)

Asistence: Kadlec, Štraub – Zelenka 2. J.Hlinka

Vyloučení: 6:6 (navíc Nedvěd (Sparta) 10 minut)

Využití: 1:0 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 4763

HB/macvd-vt  (27.3.02)

 

Návrat na začátek textu

 

Zpět na stranu SPARTY

 

Zpět na stranu SLAVIE

 

Zpátky na přehled obrazových reportáží